Informacje dot. sterowania temperaturą


W związku z powtarzającymi się przypadkami nieprawidłowego ustawienia termostatów  przez naszych klientów prosimy zwrócić uwagę na obowiązujące reguły sterowania systemem grzewczym.

W przypadku ogrzewania podłogowego lub sufitowego jedynym prawidłowym ustawieniem termostatu jest kontrola temperatury przez sondę podłogową (F).

W przypadku ogrzewania za pomocą promienników podczerwieni kontrola temperatury powinna być ustawiona na sondę wewnętrzną termostatu (A).

W przypadku ogrzewania powierzchniowego i promiennikowego (w jednym pomieszczeniu) kontrolujemy temperaturę poprzez sondę podłogową i wewnętrzną jednocześnie (A/F). Takie same ustawienia stosujemy w przypadku korzystania z dodatkowego źródła ciepła ( np. kominek) przy zamontowanym ogrzewaniu podłogowym.

Rożnica w ustawieniach temperatur nie powinna przekraczać 1° C – w budynkach masywnych, a 2° C – w budynkach szkieletowych (np. podczas nieobecności użytkowników) .W przeciwnym razie doprowadzimy do wychłodzenia pomieszczeń.

Nieprzestrzeganie powyższych reguł może spowodować wzrost kosztów ogrzewania.

Poszukujesz ekologicznego ogrzewania?

Ogrzewanie podłogowe, ogrzewanie na podczerwień i wiele więcej.

O Enerbau


Enerbau to firma oferująca swoim Klientom alternatywne systemy ogrzewań. Przedsiębiorstwo zostało założone w 2011 roku w Wąbrzeźnie. Rok później nastąpiła reorganizacja personalna firmy, która miała duże znaczenie dla rozwoju działalności. Oferta Enerbau obejmuje sprzedaż oraz montaż ogrzewań na podczerwień i systemów sterowania, w tym na WI-FI – promienniki, panele, folie i maty grzewcze oraz grzejniki szklano-ceramiczne. Enerbau posiada również niezbędne materiały izolacyjne.

Dane firmy

W związku z przeprowadzką do nowej siedziby firmy, kontakt tylko mailowy i telefoniczny. Wkrótce zaktualizujemy dane adresowe. Przepraszamy za przejściowe utrudnienia.
Enerbau

© Enerbau. Wszelkie prawa zastrzeżone. Stworzone z 💚 przez e-Łysogóry.🌲