Skip to main content

Oferta

Folia grzewcza

FOLIE GRZEWCZE składają się z taśm folii poliestrowej, pomiędzy którymi zalaminowano paski grafitu.

Paski grafitu połączone są obustronnie z posrebrzanymi taśmami miedzianymi, które doprowadzają prąd do aktywnej części pasków grafitowych. Paski mają 1,5 cm szerokości i są rozmieszczone w odległości 1 cm od siebie. Całość tworzy tzw. „drabinkę”. Umożliwia to docinanie pasków folii grzewczej na dowolne odcinki, a tym samym, na precyzyjne dopasowanie jej do ogrzewanego pomieszczenia.
Ponieważ każdy pasek grafitowy w połączeniu z z paskami miedzianymi zasilającymi tworzy osobny obwód elektryczny, to napięcie zasilające nie zmienia się, a moc znamionowa folii zostaje taka sama.

Technologia produkcji umożliwia wytwarzanie folii grzewczych o szerokościach od 300 mm do 1200 mm, na napięcie 12 V do 230 V i teoretycznej mocy grzewczej w zakresie od 20 W do 300 W/m². Z uwagi na zagwarantowanie efektywności produkcji, jest konieczne jednorazowe wytwarzanie ok. 1000 mb folii danego typu. Dlatego też wytwarza się folie tylko o typowej mocy i szerokości. Standardowo folie podzielone są na folie podłogowe (ECOFILM F) i folie sufitowe (ECOFILM C).

Podstawowe różnice pomiędzy foliami mogą występować w grubości i szerokości krawędzi folii. Z uwagi na większe obciążenia mechaniczne, folia podłogowa ma grubość 0,4 mm, a sufitowa 0,3 mm. Szerokość nie grzejących krawędzi folii ECOFILM F wynosi 25 mm, tak aby można było zapewnić możliwie pełne pokrycie powierzchni grzewczej. Krawędzie folii ECOFILM C, które nie ogrzewają powierzchni mają 50 mm szerokości, gdyż folia ta najczęściej mocowana jest do podwieszanych stelaży sufitowych i potrzebna jest szersza krawędź dla jej umocowania.

W jakiej temperaturze pracują folie grzewcze ECOFILM?

Technologia folii grzewczych ECOFILM zapewnia równomierne rozłożenie temperatury na całej powierzchni. Większość systemów ogrzewania podłogowego i sufitowego (kable grzewcze, rurki z ciepłą wodą) pracuje w temperaturze od 30 do 50 °C, a odstęp pomiędzy elementami grzewczymi wynosi od 6 do 15 cm.

Folie grzewcze ECOFILM pracują przeważnie w temperaturze od 18°C do 24°C. Zależy to jednak od typu i mocy folii.. Powierzchnia ogrzewana, to 80% całej powierzchni pomieszczenia. Dzięki większej ogrzewanej powierzchni, uzyskujemy niższą temperaturę emisji promieniowania podczerwonego. Temperatura ogrzewanej powierzchni jest równomierna i nie dochodzi do nieprzyjemnego przegrzania stóp, jak to często ma miejsce przy ogrzewaniu tradycyjnym. Ponieważ folie w przeciwieństwie do innych systemów grzewczych, ułożone są bezpośrednio pod warstwą wierzchnią (panele, płyta GK), system jest bardziej elastyczny i jego eksploatacja bardziej ekonomiczna w odróżnieniu od podgrzewania warstwy betonu. Folie grzewcze  posiadają trwałość od 30 do 50 lat, a do ich zasilania można wykorzystać fotowoltaikę oraz przydomowe elektrownie wiatrowe. Jest to najbardziej ekologiczny system grzewczy.